Instalacja niezbędnych urządzeń w łazience.

Jeżeli nadszedł już czas na przeprowadzkę, jest duża doza prawdopodobieństwa, że konieczne będzie urządzenie łazienki (lub łazienek) w Twoim nowym mieszkaniu. Oczywiście wstawienie do tego pomieszczenia odpowiednich szafek na ręczniki, półek na kosmetyki, czy kosza na pranie nie powinno sprawić żadnych trudności. Wolnostojące obiekty wystarczy po prostu umieścić na ich miejsce. Najlepszy moment na to jest wtedy, kiedy wszystko inne zostało już w tym pomieszczeniu zainstalowane. O wiele więcej pracy czeka nas podczas instalacji urządzeń, bez których nie da się zorganizować w pełni funkcjonalnej kuchni.

Od czego zacząć?

Oczywiście niezbędne odpowiednie przygotowanie samego pomieszczenia zanim wprowadzimy do niego wielkowymiarowe urządzenia sanitarne. Między innymi należy położyć kafelki podłogowe. Nieodzowna będzie także instalacja kafelków łazienkowych na ścianach. W zależności od gustu i zasobności portfela możemy zdecydować się na pokrycie nimi całej ściany, lub tylko do pewnej wysokości. Na pewno nie najlepszym rozwiązaniem jest pominięcie tego kroku. Ściany w łazience, w szczególności te sąsiadujące z wanną, są stale narażone na wilgoć. Jeżeli nie położymy na nie kafelków łazienkowych, szybko wyhodujemy sobie na ścianie grzyba. Dalsze ignorowanie tego problemu doprowadzić może do poważnych zniszczeń ścian. Kafelki są zatem nieodzownym elementem każdej łazienki. Zanim je jednak położymy musimy dokładnie przemyśleć całą sprawę. Zadaj sobie pytanie: jak powinna wyglądać dokładnie moja łazienka? Jest to o tyle istotne, że konieczne będzie doprowadzenie wody do kranów. Jeżeli zatem pozostawimy dopływ w nieodpowiednim miejscu, uniemożliwimy instalacje wybranych wcześniej urządzeń łazienkowych. Może zakończyć się to koniecznością skucia postawienia dopiero położonych kafelków. Jest to oczywista strata pieniędzy. Dlatego należy zawczasu dokładnie pomyśleć oraz przypilnować odpowiednie rozłożenie łazienki.

Instalacja.

Kiedy łazienka ma już przygotowane ściany i podłogę możemy zacząć instalacje większych urządzeń. Jeżeli zdecydowaliśmy się na wannę należy nałożyć fugę pomiędzy jej krawędzią a ścianą. W ten sposób zabezpieczymy się przed tym, że woda dostanie się w trudno dostępne miejsca. W takich wypadkach będziemy musieli regularnie dokonywać akrobacji, aby wycierać zalegającą za wanną wodę. Oczywiście wanna jak i kabina prysznicowa potrzebują odpowiedniej armatury, którą należy zainstalować zgodnie z przeznaczeniem. Druga poważna instalacja czeka nasz w przypadku drugiego ważnego urządzenia łazienkowego, czyli zlewu łazienkowego. To właśnie przy nim myjemy zęby oraz dokonujemy innych codziennych czynności kosmetycznych. Dobrym rozwiązaniem są granitowe wypełnienie zlewu. Podobnie jak zlewozmywaki granitowe, które można zainstalować w kuchni, takie rozwiązanie wyróżnia się stylowym kolorem oraz odpornością na zabrudzenia.